Społeczne Archiwum Warszawy  poszukuje zdjęć,  które pokazują przemiany zachodzące w przestrzeni Muranowa. Analogowe i cyfrowe fotografie z tej części Warszawy zbieramy do końca roku.

Zabawa na muranowskich podwórkach, spotkanie w barze “Pod Papugami”, spacer po dzielnicy, seans w Kinie Muranów, pociąg z Dworca Gdańskiego, praca w budynku Intraco, Babka Tower albo biurowcu na Dubois - wszystkie te miejsca i sytuacje uwiecznione na zdjęciach są materiałem, którego poszukuje Społeczne Archiwum Warszawy. Do tego: powstanie muzeum POLIN, zakupy w pawilonach, budowa metra, uroczystości w kościołach, tutejsze szkoły pojawiające się w tle, pomniki, parki i wszystkie budynki mieszkalne na muranowskich osiedlach znajdą swoje miejsce w archiwum. 

Zachęcamy wszystkich do uważnego przyjrzenia się swoim rodzinnym fotografiom. Zarówno tym analogowym, zebranym w albumach, jak i cyfrowym z początku wieku. Jeśli tylko zostały zrobione na terenie Muranowa, są materiałem, którego poszukujemy  - dodaje Patrycja Jastrzębska. 

Zebrane fotografie trafią do Społecznego Archiwum Warszawy, a wybrane także do albumu, który z okazji z 25-lecia przygotowuje Dom Mody Klif, inicjator sąsiedzkiej zbiórki fotografii na Muranowie.

Zdjęcia przekazać można:

  • osobiście podczas akcji skanowania fotografii: 11 października w godz. 16 - 20 i 7 listopada w godz. 13 - 17 w Domu Mody Klif (ul. Okopowa 58/72)
  • na indywidualnym spotkaniu po wcześniejszym umówieniu się mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez media społecznościowe Tu było, tu stało (Facebook, Instagram)
  • przesyłając fotografie w formie elektronicznej na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • przynosząc je do Domu Mody Klif, więcej informacji pod numerem telefonu: 22 531 45 00

Akcja potrwa do końca roku. Zdjęcia natychmiast po zeskanowaniu wracają do swoich właścicieli, a ich cyfrowa kopia zostaje opisana i włączona do zbiorów. Zebrane do tej pory fotografie Społecznego Archiwum Warszawy można oglądać na stronie projektu.