Zdjęcia ze Społecznego Archiwum Warszawy wracają na papier! Powstał wyjątkowy album z albumów. W nim między innymi zobaczycie ostatnie dni Supersamu, zakupy na Wolumenie czy zwykły spacer Puławską w latach 30. To Warszawa widziana oczami mieszkańców.

Autorami zdjęć są warszawiacy. W ciągu ostatnich lat przekazali do Społecznego Archiwum Warszawy ponad półtora tysiąca zdjęć, część z nich trafia do albumu. To wyjątkowe, amatorskie, często niedoskonałe fotografie, których zadaniem było dokumentowanie historii rodziny. Społeczne Archiwum Warszawy zagląda nieco szerzej w kadr – na podstawie tych zdjęć pokazuje, jak zmieniało się miasto.

178 002 fot Jan Skaryski Społeczne Archiwum Warszawy lata 80178 002 fot Jan Skaryski Społeczne Archiwum Warszawy lata 80

Premiera albumu odbędzie się 5 grudnia o godz. 18.00 w Domu Spotkań z Historią. Wydarzeniu towarzyszyć będzie dyskusja. Pomówimy m.in o roli mieszkańców miast w dokumentowaniu historii. Spotkanie poprowadzi Cezary Polak, a o prywatnych archiwach opowiedzą: Patrycja Jastrzębska - założycielka Tu było, tu stało, Grzegorz Mika - architekt i varsavianista, jeden z darczyńców SAW, Tomasz Kubaczyk - fotograf i Iwona Makowska z Archiwum Historii Mówionej DSH.

 Co ważne, album jest bezpłatnym wydawnictwem. Trafi do Darczyńców, którzy wzbogacili zbiory SAW i uczestników premierowego spotkania.

Zapraszamy serdecznie!